Ta strona powstała, aby ułatwić Ci planowanie wczasów, wakacji, urlopów, a nawet jednodniowych wypadów.

Czy Ty też tak masz, że kiedy próbujesz zorganizować jakąś wycieczkę, stajesz z jednej strony przed ogromnym szumem informacyjnym, a z drugiej strony pewnych informacji Ci brakuje?

Mamy blogi turystyczne, których autorzy potrafią wspaniale zainspirować do odbycia jakiegoś wypadu bardzo szczegółową i bogato ilustrowaną relacją. Tylko taki wpis z reguły zajmuje kilka stron i wybranie czegoś spośród wielu relacji wymaga od Ciebie poświęcenia całego dnia na czytanie tylko jednego bloga.

Mamy serwisy społecznościowe, gdzie każdy może wrzucić przebytą przez siebie trasę. W efekcie masz do wyboru setki tysięcy tras, nierzadko powtarzających się i musisz przedzierać się przez czyjeś "spacery z buta do domu" żeby wyłuskać z tego coś wartego uwagi.

Mamy strony centrów informacji turystycznych, bardzo rozproszone i często ukierunkowane na przedstawienie wszystkich możliwych atrakcji danej miejscowości na jednej stronie, żeby przypadkiem czegoś nie pominąć.

Mamy serwisy i magazyny dla fanów gór, ale może Ty akurat chcesz zabrać rodzinę na weekend, a nie na ekstremalną wyrypę polecaną przez maniaków, dla których nic co ma mniej niż 20km nie ma prawa być uznane za wymagającą trasę?

Mamy mapy turystyczne, gdzie widzisz szlaki. Jednak nie samymi szlakami chodzi się na wycieczki, ciekawa trasa może prowadzić przez kilka różnych szlaków. poza tym sam szlak to tylko fragment ważnych informacji.

A może trasę da się jakoś uprościć, nie idąc cały czas szlakiem tylko kawałkiem ulicy, które z reguły są poprowadzone łagodniej?

A może funkcjonuje tam jakiś wyciąg? Niby jest coś na mapie, ale czy działa w lecie, może to tylko dla narciarzy?

A może po drodze są czynne punkty gastronomiczne, dzięki którym zregenerujesz siły przed dalszą wędrówką?

A może któryś kierunek trasy jest bardziej polecany niż inny, bo jest łatwiejszy lub bardziej widokowy?

A może po drodze są dodatkowe miejsca warte uwagi? Punkty widokowe, polany, strumienie, wodospady?

No i jak w ogóle na tą trasę się dostać? Czy możesz tam gdzieś zaparkować, podjechać busem, czy da się łatwo wrócić na miejsce startu?

Tych informacji nie wyczytasz z mapy, nie znajdziesz ich na nagraniach tras, a dotarcie do nich w postach blogowych czy wideo relacjach YouTuberów zajmie Ci pół życia.

Dlatego naszym celem jest zbudowanie katalogu gotowych pomysłów na wycieczki, posegregowanych, możliwych do szybkiego i łatwego przeszukiwania, podanych w skondensowanej formie ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Chcemy dać Ci wszystko co potrzebne, aby umożliwić Ci wyruszenie w trasę z dobrym przygotowaniem i pojęciem na temat tego, jakich trudności i jakich atrakcji możesz się na niej spodziewać.

footer img