Łukasz Górecki

Łukasz Górecki

Licencjonowany przewodnik beskidzki

Jestem z pochodzenia oraz charakteru gorczańskim góralem. Góry to miejsce gdzie najlepiej się odnajduję, więc naturalnym było, że zostałem licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim na obszar całych Beskidów. W swojej pracy przewodnika prowadzę wyprawy nie tylko w Beskidach, lecz również w pozostałej części Karpat jak również w Alpach Wschodnich. Kilka tygodni spędzonych w Gruzji oraz Armenii pozwoliły mi odkryć piękno oraz dzikość Kaukazu. Jednak to Beskid Nadpopradzki (niefortunnie nazwany Sądeckim) jest miejscem gdzie czuję i odnajduję się najlepiej.

Zawodowo zajmuję się również prowadzeniem wypraw rowerowych po różnych krajach Europy. Tych znanych jak Włochy czy Węgry oraz tych mniej oczywistych i dzikich jak Bośnia i Hercegowina. Prywatnie przemierzam góry na rowerze MTB, co pozwala mi jednocześnie łączyć te dwie pasje. Natomiast w okresie zimowym jako zawodowy instruktor snowboardu SITS prowadzę kursy kadrowe szkoląc przyszłych instruktorów.

Jestem pomysłodawcą oraz założycielem biura BEZDROŻA, w którym prowadzę szkolenia górskie z zakresu nawigacji oraz topografii. Pokazuję i odkrywam również z klientami szeroko pojęty bushcraft, jako umiejętność przystosowania się do natury z poszanowaniem jej dzikości. Organizując wyjazdy rowerowe wybieram niespieszne przemierzanie szlaków na rowerze MTB. Po kilkudniowych wyprawach górskich wraz z klientami spływamy na pontonach przez przełom Dunajca oraz Popradu.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
footer img